Nawigacja

 • UWAGA!!!

  UWAGA!!!

  Wszystkie informacje dotyczące klas gimnazjalnych umieszczane będą tylko na stronie głównej Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku. Zapraszamy.

   

 • POŻEGNANIE KPT. STEFANA DERLATKI

     23 września w sobotę pożegnaliśmy kapitana Stefana Derlatkę – honorowego członka Zarządu Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przy Gimnazjum Publicznym w Wąchocku.

     W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w Kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach oraz na cmentarzu parafialnym w Wąchocku uczestniczyła delegacja uczennic klasy III b reprezentująca Klub Historyczny w składzie Weronika Marek, Paulina Miśkiewicz i Anna Sikora oraz prowadząca KH p.Katarzyna Duda.

     Kpt. Stefan Derlatka był żołnierzem Armii Krajowej, harcerzem i instruktorem. W czasie okupacji włączył się w działalność konspiracyjną i partyzancką w środowisku AK. Walczył w oddziale Jana Piwnika „Ponurego” w Górach Świętokrzyskich, później w oddziale generała Antoniego Hedy „Szarego”. Spieszył również na pomoc powstańcom, uczestniczył w słynnych bohaterskich akcjach Armii Krajowej, rozbijając kieleckie więzienie, z którego uwolniono żołnierzy Armii Krajowej więzionych przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego.

     Po wojnie stał się wychowawcą wielu pokoleń harcerzy. Zasłużonym działaczem Związku Harcerstwa Polskiego. Pełnił tam wiele funkcji m.in. komendanta hufca.

     Był inicjatorem powstania Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na Wykusie. Pełnił funkcję przewodniczącego Koła ŚZŻAK w Starachowicach.

     Swoje wspomnienia opisał w książce pt. „Moje życie w zielonym mundurze”.

     Pan Stefan Derlatka zgodził się zostać honorowym członkiem Zarządu Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przy Gimnazjum Publicznym w Wąchocku, którego inauguracja odbyła się 14 czerwca 2013 r. Podczas wizyt w naszej szkole chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami z czasów wojny i okupacji.

     3 stycznia skończył 90 lat będąc jednym z nielicznych żyjących świadków II wojny światowej.

     18 września odszedł na Wieczną Wartę.

     Powinniśmy, a przede wszystkim mamy zaszczyt ponosić dalej tą historyczną tradycję.

   

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

  Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku informuje, że zebrania wychowawców klas z rodzicami odbędą się 20 września 2017r. o godzinie 17.00

   

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

  Plan lekcji dla klas gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

  Plan_lekcji_2017-18.xls

   

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 dla szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych odbędzie się 4 września 2017roku  o godzinie 9.00 na hali  sportowej w Wąchocku. Uczniowie z klas IIc i IIIc z oddziałów gimnazjalnych dojeżdżają na mszę o godzinie 7.45 do kościoła w Parszowie. Dowóz do szkoły w Wąchocku o godzinie 8.30 z parkingu przy kościele .

  Harmonogram dowozu uczniów :

  Dojazd na mszę w Parszowie

  1.Parszów ul.Staszica -7.20

  Parszów Kuźnia -7.22

  Mostki (pętla)-7.25

  Parszów kościół-7.30

  2. Parszów (Grabowa) -7.20

  Majków- 7.30

  Parszów kościół-7.35

  Odjazd po mszy o godzinie 8.30 do Wąchocka na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego

  3.Marcinków (pętla)-8.45

  4.Rataje (pętla las)- 8.30

  Odwozy

  1. Wąchock -Wielka Wieś,Węglów, Parszów Złotoglin ,Parszów szkoła  - 10.15
  2. Wąchock -Rataje –Parszów –Mostki -10.15
  3. Wąchock- Marcinków –Michałów –Majków –Parszów ul. Staszica -10.15
 • Ogłoszenie dla nauczycieli

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej Gimnazjum Publicznego w Wąchocku odbędzie się 29 sierpnia 2017r. o godz. 1000

 • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS 2C I 3C

  Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock zaprasza rodziców klas 2c i 3c na spotkanie, które odbędzie się 24 sierpnia 2017r. o godz.17.00 w Szkole Podstawowej w Parszowie

 • UWAGA! ZMIANA TERMINU EGZAMINU POPRAWKOWEGO

  Dyrekcja Gimnazjum Publicznego w Wąchocku informuje, że egzamin poprawkowy z j.niemieckiego zostaje przeniesiony z 23.08.2017r. na poniedziałek 28.08.2017r.

 • Terminy egzaminów poprawkowych

  Przedmiot                            Data/sala
  j. niemiecki       28.08.2017r.   godz. 9.00 s.133
  matematyka      24.08.2017r.   godz. 9.00 s.132

  j. angielski        25.08.2017r.   godz. 9.00 s.133

 • OGŁOSZENIE

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 dla uczniów Gimnazjum odbędzie_się  23_czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w Wąchocku.

  Uczniowie z oddziału z Parszowa dojeżdżają do kościoła do Parszowa na mszę o godz._7.45.

  Do gimnazjum do Wąchocka odjeżdżają o godz. 8.30 z parkingu przy kosciele.

  Plan dowozu uczniów Gimnazjum Publicznego w Wąchocku:

  DOJAZD DO SZKOŁY GODZ. ODWÓZ GODZ.

  Parszów do Kościoła:

  Parszów ul. Grabowa

  Parszów ul Staszica

  Mostki (pętla)

  Majków

   

   

  7.15

  7.20

  7.25

  7.35

   

     

  Parszów (Kosciół)

  do Gimnazjum Wachock

   

  8.30

  Parszów/Majków 10.40
  Wielka Wieś 8.35 Wielka Wieś 10.40
  Marcinków 8.40 Marcinków 10.50
  Rataje 8.35 Rataje 10.50

   

 • Bal gimnazjalny 2017

  Bal gimnazjalny 2017

  Zapraszamy do galerii zdjęć:

  BAL GIMNAZJALNY 2017

 •  

  Wyniki VIII Konkursu Fotograficznego "Fizyka w obiektywie" w ramach innowacji pedagogicznej:

  I miejsce - Kinga Drabczyk kl. 3b - "Oszroniona gałąź"

  II miejsce - Aleksandra Dudzic kl.3c - "Pozioma chmura"

  III miejsce - Lena Banaczkowska kl.2a - "Odbicie ruin"

  Najlepsze zdjęcie wybrane przez internautów:

  Piotr Miernik kl.3c - "Ważka" (205 głosów).

  Wyróżnienia:

  Maja Kępa kl.3c - "Kropla"

  Karol Pawłowski kl. 3a - "Odbicie chmur"

  Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Uwaga głosowanie!

   Bardzo serdecznie zapraszamy do głosowania w  VIII Konkursie Fotograficznym „Fizyka w obiektywie” na najlepsze, samodzielnie wykonane zdjęcie przez uczniów klas II i III. Zdjęcia uczniów biorących udział w Konkursie w linku ⇒ Galeria zdjęć  Głosowanie trwa od 5.06 godz.8.00 do 8.06. godz. 16.00. Głosuj tu  ⇒ Sonda

  Każdy może oddać tylko jeden głos!

 • Niecodzienne spotkanie w Gimnazjum

  Niecodzienne spotkanie w Gimnazjum

   

   17 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się promocja najnowszego wydania książki Cezarego Chlebowskiego pt. ”Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”.

   Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć utytułowanego szczypiornistę – Sławomira Szmala, bramkarza KS Vive Tauron Kielce, reprezentanta Polski. Było to niecodzienne spotkanie, polegające na połączeniu sportu i historii.

   Pan Sławomir Szmal opowiadał o swoich wrażeniach po przeczytaniu książki „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie”, a także o tym co łączy żołnierzy i sportowców – sportowców z żołnierzami łączy fakt, że tak, jak niegdyś oni walczyli za nasz kraj, tak teraz sportowcy dbają o dobre imię naszej ojczyzny dumnie grając z „orzełkiem na piersi” i starając się o jak najlepsze wyniki , co często łączy się z ciężką i mozolną pracą oraz wieloma wyrzeczeniami.

   Osobistymi refleksjami na temat książki podzielił się zastępca Burmistrza - p. Sebastian Staniszewski, oraz Dyrektor Gimnazjum p. Beata Sikorska – Nie  mogło być tej imprezy nigdzie indziej niż w Gimnazjum, które nosi imię mjr. Jana Piwnika „Ponurego” i w innym miejscu niż Wąchock, który stał się centrum uroczystości ściśle związanych z działalnością AK. Jesteśmy dumni, że gimnazjum nosi imię właśnie mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, choć od przyszłego roku już gimnazjum nie będzie. I to wielka szkoda.

   Wśród zaproszonych gości byli: p. Jan Nowak – Prezes Fundacji Pamięć i Niepodległość, p. Grażyna Jarosz – Prezes Fundacji Vive Serce Dzieciom, p. Szczepan Mróz - Prezes Stowarzyszenia Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” –„Nurt”, p. Krzysztof Ostachowski – syn jednego z żołnierzy „Ponurego” i wielki fan piłki ręcznej i zespołu Vive Tauron Kielce, p. Maciej Czerwiec – specjalista ds. marketingu KS Vive Tauron Kielce.

   Pani Dyrektor Beata Sikorska zakończyła spotkanie refleksją: Wielkim Człowiekiem można stać się wskutek działania historii. I to jest piękne, że Wielki Człowiek Sportu, którym jest pan Sławek Szmal promuje Wielkiego Człowieka, jakim w historii jest mjr. Jan Piwnik „Ponury”.

   Po spotkaniu Sławomir Szmal rozmawiał z uczniami, rozdawał autografy i chętnie pozował do zdjęć. Następnie zaproszeni goście  w asyście Dyrektor Gimnazjum p. Beaty Sikorskiej, Zastępcy Burmistrza p. Sebastiana Staniszewskiego, Honorowego Sołtysa p. Marka Samsonowskiego, Dyrektora MGOK-u p. Mariana Susfała oraz reprezentacji Gimnazjum w piłce ręcznej (przyp. zwycięzcy XIII Małej Ligi Piłki Ręcznej 2016) udali się do klasztoru oo. Cystersów. Tam zwiedzali klasztor, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod grobem Jana Piwnika  „Ponurego”.

   Ostatnim punktem programu było przejście pod pomnik Jana Piwnika „Ponurego” i złożenie wiązanki kwiatów przez Sławomira Szmala w asyście zawodników drużyny piłki ręcznej gimnazjum.

   Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki „Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” Cezarego Chlebowskiego jak również do kibicowania drużynie KS VIVE Tauron Kielce.

  Galeria spotkania

   

 • Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

  Wycieczka do Krakowa i Zakopanego

    W dniach 17 – 19 maja uczniowie z klasy 1a oraz z klas 2 i 3 naszego Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zakopanego pod opieką nauczycieli: Pana Michała Lefka oraz Pań Emilii Staniszewskiej, Marii Ziewiec i Katarzyny Dudy.

    Wyruszyliśmy wczesnym rankiem w drogę do dawnej stolicy naszego kraju – Krakowa. Zwiedzanie zaczęliśmy od  godzinnego rejsu po Wiśle statkiem „ Legenda”. Pogoda była piękna, a z pokładu rozciągał się wspaniały widok na wawelskie wzgórze i Zamek Królewski. Płynąc statkiem mogliśmy też zobaczyć, m.in. : Dzielnicę Zwierzyniec, Klasztor Norbertanek, Kopiec Kościuszki, Most Grunwaldzki, Dzielnicę Kazimierz.

    Z bulwarów wiślanych przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie, a dokładnie na tzw. zewnętrzny dziedziniec wawelski. Idąc mogliśmy oglądać mury i baszty obronne. Z dziedzińca podziwialiśmy widok katedry na Wawelu oraz dobudowane do niej kaplice, a szczególnie Kaplicę Zygmuntowską z jej wspaniałą złotą kopułą. Następnie przeszliśmy na wewnętrzny dziedziniec Zamku Królewskiego, zwany dziedzińcem arkadowym.

    Kolejnym punktem programu było zwiedzanie mieszczących się na zamku zbrojowni oraz skarbca. Znajdująca się tam ekspozycja zawiera wiele ważnych dzieł sztuki i pamiątek historycznych zgromadzonych w kilku salach i piwnicach. Obejrzeliśmy klejnoty pochodzące z różnych wieków, średniowieczne naczynia liturgiczne, precjoza związane z władcami Polski, paradne naczynia i zegary z różnych okresów historycznych. W jednej z sal umieszczono najcenniejsze przedmioty: Szczerbiec – miecz koronacyjny królów Polski oraz miecz Zygmunta Starego. W kolejnych salach podziwialiśmy łupy wojenne z XVII – wiecznych kampanii wojsk polskich, różne rodzaje broni: miecze, halabardy, szpady, rapiery, strzelby, pistolety, kusze. Obejrzeliśmy ekspozycję zbroi, hełmów oraz luf armat, haubic i moździerzy.

    Po zwiedzeniu zbrojowni i skarbca opuściliśmy wzgórze zamkowe i udaliśmy się w kierunku rynku Starego Miasta. Tutaj podziwialiśmy zabytkowe kamienice okalające rynek oraz najważniejsze zabytki, czyli Kościół Mariacki i Sukiennice.

    Z rynku przeszliśmy w kierunku bulwarów wiślanych by stamtąd odjechać do Zakopanego Po dwóch godzinach jazdy zakwaterowaliśmy się w u niezwykle gościnnych gospodarzy w Willi Swoboda.

    Celem drugiego dnia wycieczki była wyprawa do największego jeziora w Tatrach – Morskiego Oka. W towarzystwie przewodnika wyruszyliśmy z Palenicy Białczańskiej. Po drodze podziwialiśmy Wodogrzmoty Mickiewicza czyli kilka robiących wrażenie mniejszych i większych wodospadów. Dalej trasa biegła przez Dolinę Morskiego Potoku i do Polany Włosienica, z której rozciąga się widok na Mięguszowieckie Szczyty, Cubrynę i Mnicha. Słuchając opowieści przewodnika, podziwiając górską przyrodę i krajobrazy dotarliśmy do celu naszej wędrówki - Morskiego Oka. Jego widok robi jak zawsze ogromne wrażenie, tym większe przy tak wspaniałej pogodzie, jaka tego dnia nam towarzyszyła. Słuchając przewodnika odpoczywaliśmy i podziwialiśmy to magiczne miejsce. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wyruszamy w drogę powrotną.

    Trzeciego dnia zwiedziliśmy centrum Zakopanego, Małą i Wielką Krokiew oraz spacerowaliśmy po Krupówkach. Po drodze towarzyszy nam rozciągający się stąd widok na Giewont. Mijając sklepy, restauracje, kościół parafialny na Krupówkach, doszliśmy do targu pod Gubałówką. Tu mieliśmy okazję, żeby nabyć pamiątki z Zakopanego oraz tradycyjnie zakupić słynny regionalny wyrób – oscypki.

    Po pełnym wrażeń pobycie pożegnaliśmy Tatry i Zakopane z nadzieją, że znowu tu przyjedziemy.

  Galeria zdjęć:  http://gimwachock.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=151

   

 • Uczennice GP W Wąchocku na Mistrzostwach Polski w Koszykówce Dziewcząt

  Uczennice GP W Wąchocku na Mistrzostwach Polski w Koszykówce Dziewcząt

   

    Cztery wychowanki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Meteor”, działającego przy Gimnazjum Publicznym w Wąchocku wzięły udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Koszykówce Dziewcząt do lat 14,  które odbyły się w Pruszczu Gdańskim w dniach  05.05 – 07.05.2017r.

   Julia Adamczyk, Aleksandra Staś, Iga Fabijańska i Katarzyna Gembska (reprezentujące barwy UMKS Gracz Starachowice) rywalizowały z czołowymi zespołami z kraju. Udział w tak prestiżowej imprezie jest dla nich ogromnym sukcesem i możliwością poznania sportu na najwyższym krajowym poziomie. Warto wspomnieć, że nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki drużyny (MVP) zdobyła uczennica naszego gimnazjum: Aleksandra Staś. W drodze do turnieju w jakim wzięły udział nasze dziewczęta, ich drużyna wyeliminowała czołowe zespoły województwa małopolskiego: UKS Nowy Sącz, MOSiR z Bochni oraz Szkołę Marcina Gortata z Krakowa.

   

 • Gimnazjum Publiczne w Wąchocku trzecią drużyną woj. świętokrzyskiego w koszykówce dziewcząt

  Gimnazjum Publiczne w Wąchocku trzecią drużyną woj. świętokrzyskiego w koszykówce dziewcząt

  Dziewczęta z Gimnazjum Publicznego z Wąchocka trzecią drużyną Województwa Świętokrzyskiego !!!

    Po dwóch pewnych wygranych spotkaniach w Półfinale Województwa Świętokrzyskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych jaki odbył się w Wąchocku 10.04.2017, nasza drużyna awansowała do wielkiego finału tej imprezy. W tym roku odbył się on 26 kwietnia w Oleśnicy. Rozgrywki miały wyłonić mistrza województwa, który będzie reprezentował świętokrzyskie na Mistrzostwach Polski Szkół w Elblągu. Oprócz Gimnazjum Publicznego z Wąchocka do rywalizacji przystąpiły drużyny z Gimnazjum nr 4 i Gimnazjum nr 1 ze Starachowic oraz Gimnazjum z Oleśnicy.

    Wszystkie drużyny skupiały w swoim gronie ligowe zawodniczki, co spowodowało że zawody stały na wysokim sportowym poziomie. Po losowaniu, w drodze do meczu finałowego przyszło nam się zmierzyć z Gimnazjum nr 4 ze Starachowic złożonego w całości z koszykarek Gracza Starachowice. W pierwszych dwóch kwartach nasze dziewczyny nawiązały równorzędną walkę z doświadczonymi rywalkami, które jednak w całym spotkaniu okazały się lepsze i ostatecznie wygrały 46-30. Przegrana spowodowała że została nam rywalizacja o brązowy medal z Gimnazjum nr 1 ze Starachowic. Od początku do końca nasze zawodniczki kontrolowały wynik meczu i pewnie wygrały spotkanie 33-24 zdobywając miano 3 drużyny Województwa Świętokrzyskiego !!! To dobry rezultat i doskonały prognostyk na przyszły rok dla naszej drużyny, złożonej w większości z uczennic klas I i II. Wyróżnienia indywidulane zdobyły: Maja Zięba (najlepsza zawodniczka drużyny), Aleksandra Martys, Aleksandra Staś i Julia Adamczyk. Gratulujemy wszystkim zawodniczkom.

  Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Martys (kapitan), Maja Zięba, Maja Kępa, Zuzanna Kowalska, Paula Fabijańska, Natalia Milewska, Julia Adamczyk, Aleksandra Staś, Iga Fabijańska, Patrycja Bukowska, Dominika Pomorska, Julia Zając, Katarzyna Gembska.

  GALERIA

  Trener zespołu: Michał Lefek

 • SALON WIOSENNY 2017

  SALON WIOSENNY 2017

  Galeria zdjęć

  Młodzieżowy Dom Kultury i Stowarzyszenie Promocji Talentów przy MDK w Starachowicach po raz kolejny były organizatorami Powiatowego Przeglądu Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży. Na konkurs wpłynęła w tym roku rekordowa liczba 300 prac plastycznych ze szkół i ośrodków kultury z terenu powiatu starachowickiego. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły są nagradzani w tym przeglądzie twórczości. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych, które wręczono laureatom na wernisażu prac.

   W XIV  Powiatowym Przeglądzie Prac Plastycznych Dzieci i Młodzieży „ Salon Wiosenny 2017” wyróżnienie  w kategorii 13-15 lat otrzymała Weronika Marek z klasy IIb (opiekun artystyczny – pani Ewa Śliwa).

   Specjalne podziękowania otrzymali też nauczyciele i opiekunowie artystyczni młodych twórców.

   Warto zaznaczyć, że  prace  plastyczne reprezentujące naszą szkołę są wykonywane tylko na zajęciach artystycznych w ramach zajęć lekcyjnych.

   Weronice Marek gratulujemy!

         SALON WIOSENNY 2017 - Obrazek 1

 • OGŁOSZENIE

   Dyrekcja Gimnazjum Publicznego w Wąchocku informuje, że zebrania wychowawców klas z rodzicami odbędą się dnia 24 maja 2017 r.

  Wąchock - godz. 16.00

  Parszów - godz. 17.30

   

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

   

   W dniu 24 maja 2017r. w ramach Tygodnia Języków Obcych odbędzie się przedstawienie w jezyku niemieckim i języku angielskim pt. "Schneewittchen" w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.

   Przedstawienie jest częścią projektu edukacyjnego "Bogactwo języków - Bogactwem Europy"

   miejsce wystawienia: MGOK w Wąchocku

   godzina: 1145  

   W związku z przedstawieniem uczniowie z oddziałów w Parszowie będą przywiezieni na zajęcia do Wąchocka i bedą mieć lekcje zgodnie z planem na środę.

    Harmonogram przywozu i odwozu uczniów:

   1. Klasy z Parszowa przewożone są do Wąchocka o godz. 820

   2. Odwóz:

    - ok. godz. 1330 kl. 2c i kl. 1c gr. 2 (po 6 godz. lekcyjnej)

    - ok. godz. 1420 kl. 2c i kl. 1c gr. 1 (po 7 godz. lekcyjnej)

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Placówek Oświatowych w Wąchocku
  ul. Kościelna 10
  27-215 Wąchock
 • 41 271-50-79

Galeria zdjęć